Banzai - football team official website

Kolo -  1   2  3  4   5   6   7   8   9   10   11 Podzim 2012 - 8.F Hanspaulská liga

Brankáři:
HH (1. - 15. min, 3 g), Jim (16. - 60. min, 1 g)
23:40
Náhradní Bosákův komentář, neb Moravius se šel místo fotbalu raději přiučit jak pančovat alkohol na muzikál Chicago a bří Kalabisové šli raději očumovat Jágrovu deku na hokej (což nechápu, protože na Kladně bude stejně hrát ještě deset let). A tak jsme byli rádi, že jsme dali dohromady alespoň základní počet hráčů. Soupeř dal dohromady skoro 2 pětky a tak bylo jasné, že je uběháme až v druhém poločase. Do brány se postavil HH, kapitánem byl Jiří, kustodem Jim, jenž vyplnil registračky. Do zápasu jsme vstoupili „výborně“ – většinou po neuhlídání hráče při standardkách jsme inkasovali 4 banány a po patnácti minutách bylo málem hotovo. Ale nebylo. Starověké učení Banzai Do opět ukázalo svou sílu. A hlavně to, že jsme nechtěli, aby Peeter s Pepou zpychli „jak to bez nich nejde“. Ono to šlo a né že né. HH (který se nám svým umem snažil naznačit, že do branky nepatří) zahodil brankářské rukavice (které neměl), přepustil v 15té minutě svatyni Jimovi a záhy dle čapounova pravidla „když nevíš co s míčem vystřel“ vsítil kontaktní gól dalekonosnou dělovkou. Do té doby jsme na bránu snad nevystřelili. Pak jsme měli pár šancí, ale ujala se až situace před koncem poločasu, kdy mi Honza přiťukl do samostatného nájezdu na brankáře. Vida rozkročené brankářovy nohy jsem to trknul bodlem na jesle, akorát jsem to místo jeslí napálil gólmanovy do xychtu (sorry). Gólman nemaje Čechovu helmu se sesunul k zemi, Honza sebral odražený balón, obešel obránce a zavěsil do opuštěné branky. Nahlas jsme si řekli o cenu fair play. Poločas 4:2. Do druhé půle jsme vstoupili jako vyměnění. Jim to jistil v bráně, Jiří, Hlavoun a HH poctivě bránili, já s Honzou jsme vepředu čeřili vodu. Soupeř se začal strachovat o výsledek a začal spíš nakopávat balóny na dobře obsazené spoluhráče. Třetí náš gól se zrodil po Honzově akci, kdy mi to přiťuknul před bránu, nahrávku soupeř zblokoval a tak mi míč přistál místo levé nohy na pravé (Horstova klika), střela a gól. Po chvíli jsme zahrávali roh, Honza mě našel před bránou a jemnou tečí jsem dával na 4:4. To už byl soupeř dole a my nahoře. Game winning goal vsítil po dalším Honzově rohu Hlavoun, když se natlačil před bránu a nedal gólmanovi šanci. Dokonalý obrat dokočil Honza, kdy jsem Hlavounův nákop konečně cizelérsky sklepnul hlavou Honzovi a ten dělovkou protrhnul síť i poslední soupeřovu naději v dobrý výsledek. A tak se zrodil jeden z nejslavnějších obratů v dějinách Banzaie. Soupeř byl hodně v pohodě, po zápase se ptal, zda je takový průběh, kdy dostaneme kotel, soupeře namlsáme a pak probudíme kobru a zápas otočíme naše obvyklá taktika. Na to Hlavoun odvětil, že samozřejmě, akorát že se nám většinou podaří jen první půlka plánu. Dobrou noc.