Kolo -  1   2   3   4   5   6  7SH Podzim 2011 - IV.C Strahovská liga

7. kolo, 7.11.2011, 22:00 - Strahov - hřiště č. 9
Moravius (9 gólů)
Moravius
8.11.2011
15:49
bezzubý bosákův comment: Obvyklý čas-obvyklé místo-obvyklé hřiště. Ano-správně: Strahov, 22:00. hřiště č.4.(svým dobře známým kluzkým povrchem spis led.plocha). Počasí super-krásný podzimní večer. Zdravé jádro Banzaii včas na místě (Karlos, Jiřík, Hlavoun, HH, Robin..po delší době s "uzdraveným" M v kisně)-nálada dobrá. Náš soupeř-nám dobře známý-s několika hráči osobně "spřízněný" (Karlos,Moravius) tým Alcoholtea-tým jehož strahovské jádro tvoří hráči z několika skvělých týmu (jako Alcoholtea, Eukariota, vysokoškolací z MFF..),všechno skušení hráči 4.,5.,6. hanpaulkových lig. Kvalita soupeře nám relativně dobře známá! Samotný mač rozehráváme ve fenomenálním štýlu-po rychlých dvou brankách vedeme relativně snadno 2:0!!! Soupeř hrající do té chvíle v poklidu je mírně zaskočet-avšak brzy snižuje na rozdíl jedné branky- 2:1, avšak i nadále si držíme mírnější fotbalovou převahu-jsme důraznější v osobních soubojích na půlící čáře-dáváme si slušné přihrávky-vytváříme si řadu šančí-bohužel je možná až lehkovážně zahazujeme?.Např. Robinovi se nepodaří doklepnou míč do "napůl odkryté" bránky a následně na druhé straně hřiště trestuhodně propadá míč Moráviusovi-soupeř bez větších problému srovnává na 2:2!! Tady se poprvé naplno projevuje M nerozehranost (po čtyř-pětitýdenním brankářském půstu). Po předchozích slušných zákrocích dostává svoji první lacinou branku-bohužel není všem dnům (chvílím) v jeho podání konec. Ještě jednou se nám podaří jít do vedení, důraz před brankou naplno úkázal nadvakrát nemilosrdně skórující Hlavoun-3:2!!! Ale, až příliš brzy opět soupeř srovnává na 3:3! Náhodně odražený míč doráží zkušený útočník hostí a přitom ještě stačí zahrát M "na housle". Přesto poločas končí velmi slušným výsledkem 3:3!! Objektivně jsme byli v první půli o něco lepší, ale pomalu se začíná projevovat naše únava. Důvod: pouze jeden hráč na střídáni oproti soupeřovým třem hráčům. Prvních deset minut druhé půle držíme se zlepšujícím se soupeřem krok, ale nedaří se nám proměňovat ani ty nejvyloženější šance. Postupně své golové příležitosti "zahazují" všichni naši hráči v poli (Karlos, Jiřík, Hlavoun), a když se k nim připočtou ještě neproměněné dvě tutovky z první půle v podání HH a Robina (tak je tu rázem pět branek, které by mač otočily na 10:9 z našeho pohledu:-)) Jen čistá spekulace k pousmání. Zpět k mači. Po soupeřovém důrazu před naší brankou, zakončeném nejprve střelou do tyče a následně zakončenou Jiříkovým neštastným vlastnencem, poprvé v zápase prohráváme rozdílem gólu 3:4!! Po další krásné individuální akci se podaří razantní přízemní střelou Hlavounovi naposled vyrovnat-4:4!!! Udržíme slušný výsledek? Bohužel ne. Příchází momenty (čas), kdy nám dochází naplno síly...dochází ke zbytečnm strátám ve středu hriště-soupeř se často valí na naši bránu v počtu 2 na 1. V téhle situaci několikrát skvěle zachraňuje, po celý zápas téměř bezchybně hrající HH. a do té doby ještě slušně chytající M. Ale, osudový-klíčový moment, bohužel patřil již k předeslanému našemu nešťatníkovi zápasu - Moráviusovi. Temu propadla za záda nenápadná střela přímo z autu-velmi laciná branka (bez jakýchkoliv výmluv-sorry-su vůl!) 4:5! Vyvstává otázka zda-li M neprodal tímto golém zápas soupeři? Asi ne..určitě! (žádné pivka jsem neobdržel) :-) Ale byla to největší minula zápasu, která rozhodla o celém zápasu...Začali jsme od té chvíle hrát "klasický" Banzaiovský "hurá fotbal" nahoru-dolů, bez vracení-bez obrany a soupeř začal z breaků navyšovat své score diametrickou řadou. Desítka do naší sítě nepadla (možná snad jen díky skvělému HH a také chybu odčiňujícímu M) Přesto výsledek je pro nás až příliš krutý a zcela neodpovídající průběhu zápasu, ikdyž nutno dodat, že soupeř si v závěru výhru zcela jistě za svou zlepšenou hru zasloužil. Tímto přejem týmu Alcoholtea řadu dalších nejenom fotbalových úspěchů, ať už na Strahově či Hanspaulce. Jinak šlo fakt o krásný zápas, který byl prvních 40.minut v naší mírné režiji, ale postupem času se v závěru zápasu projevila ona již zmiňováná únava a absence jednoho či dvou běhavých tipů (jako jsou např. bratři "K" či Hannes), ikdyž nutno říci, že i "bez" těchto velmi kvalitních fotbalistů se bylo na co koukat!!! Fakt, pěkný mač, bohužel vše příchází dost pozdě-konec strahovské sezony se nemilosrdně blíží. Hráčem útkáním jsou všichni hráči z pole! Celá utočná Banzai!!! Mezi nimiž vyniká Hlavounův střelecký hattrick, skvělá Jiříkova a Karlosova hra do kombinace a v neposlední řadě velmi houževnaný a srdnatý výkon Robina a HH, kteří bezesporu odehráli jedno z nejlepších utkání, které jsem v jejich podání měl možnost vidět. Smolař zápasu: jednoznačně M, který se sice i po zranění nebál pustit naplno do souboje s fotbalově velmi kvalitním soupěřem, ale i přes řadu slušných reflexivních zákroků pustil dvě velmi laciné branky. A to bohužel rozhodlo (spolu s únavou a menším počtěm našich hráčů). Díky všem za hru a těším se na čtvrtek! zdraví šecky M