Kolo -  1   2   3   4  5  6   7 SH Jaro 2011 - III.A Strahovská liga

5. kolo, 4.4.2011, 18:00 - Strahov - hřiště č. 2
Pepa (1. - 3. min, 0 g), Moravius (4. - 50. min, 5 g)
Moravius
5.4.2011
1:33
Upřimně se mě do komentáře moc nechce, možná by bylo lépe, kdybych na zápas nepřišel...první řadě dík spoluhráčům za bojovnost, která znamenala alespoň remízu, (ikdyž i to se může zdát proti soupeři s dosavadními třemi porážkami, šesti vstřelenými goly a závěrem s nula body na kontě), taky jako ztráta-díky i tka za bod! Ale komu vlastně díky a komu sory? Díky všem hráčům v poli a to sory zbývá poprávu na mě...sory chlapi! Zápas ve zkratce: Prvních zhruba 15-20minut bylo zcela jasně v naší režii. Měli jsme více ze hry, více střel, golových šancí, míč na svých kopačkách atd. A po dvou krásných Hanesových brankách to vypadlo na poklidné utkání. Ale, brzy z 2:0 v náš prospěch , bylo 2:2 a vzápětí hned 2:3! Důvod, ztráta koncetrace (jaro,uspokojení z výsledku?snad?) a opravdu během snad dvou minut bylo ze dvou šancí soupeře 2:2, krátce na to jsme odcházeli do poločasu za stavu 2:3 pro soupeře. Tady se ukázala síla soupeře-koncovka. Většina jeho střel šla mezi tyče. Ikdyž do té doby byl jeho nevvážnější šancí -Pepova nechtěná střela na branku (a následný Moraviusův reflex), při které se poprvé a naposled úkazal v "dobrém světle" náš golman. Úvod druhé půle nás bohužel zastihl v podobném rozpoložení jako konec první. Nedůraz, špatné bránění s hráčem za sebou a ne před sebou, slabá koncetrace všech řad. Přesto jsme měli i nadále míč více na svých kopačkách my, ale bohužel bez větších šancí. Soupeř toho dokázal náležitě využít a navýšil tak z ojedilé akce svůj náskok na 4:2! Bohužel ke golu napomohlo i špatné(neštastné) vyražení našeho golmana přimo před sebe a soupeř již podruhé nazaváhal. V zápětí se ujala další soupeřova střela mezi tyče. Sic pěkná, křižná, prudká...(a kdoví co ještě:)) střela, ale z úctyhodné vzádlenosti, kterou golman musí zcela jistě krýt. Nekryl a byl z tohovelmi špatný zákrok Moráviusův, který nesprávně nevyhodnotil situaci a vyboxoval mokrý-rotující míč do své šibenice...5:2 pro soupeře. Jak se následně ukázalo,šlo o zlomový gol, ikdyž nás tento moment paradoxně výrazně nakopl. Páč (tou dobou:)) jsme prohrávali již o tři branky a zbývalo 15 minut. Pak jsme se konečně začali prosazovat v koncovce i my. Krásné branky přidal Hanes a Peetr a rázem bylo 4:5!! To zbývalo ještě relativně dost času (cca 9minut.) Nutno dodat, že Hanes hrál v této sezoně jednoznačně nejlepší zápas!!! Troufnu si tvrdit: Hráč zápasu! Ke třem golům přidal i asistence u dalších našich branek a po celý zápas svou aktivitou vytvářel řadu velmi slibných šancí nejenom sobě, ale i svým spoluhráčům! Hrál famozní utkání-klobouk dolů. Dřel na krev., ale to všichni krom toho v kysni:-)K jeho výkonu měl nejblíže bojovník Pepa, ten dřel doslova "na krev"! Jak už jsme si už ostatně, tak trošku zvykli. Byl neustále na míči, na nohách i na zemi, kličkoval, motal sebe,spoluhráče a hlavně protiháče:-), střílel, přihrával, tlačil se do zakončení.....prostě hrál opět velmi-velmi dobře...a za svůj výkon si minimálně (nejden) zasloužil gol (spíše víc). Ten gol nakonec dal a svou dravotí a bojovností vydřel minutu před koncem pro náš tým remízu. 5:5. Ikdyž jsme měli jednoznačně na víc! Poslední desetiminutovku, soupeř byl neustále v našem pevném zámku, zavřen na své polovině. Bohužel v tak malém prostoru, jen velmi těžko procházel míč až na bránku. Škoda..chybělo někdy i pověstné štestíčko...i v případě Pepovi tyčky i ve vyložených Hanesových šancích či při střelách do brankaře či těsně mimo. A tady se oběvuje pro nás už známý fakt, že máme herně na vrch, míč déle na svých kopačkách, ale při zakončeních jdeme až moc blízko směrem k bráně a pak už není místo na střelu či přihrávku nebo střílíme v zahuštěném prostoru do protihráčů a neposlední řadě také často mimo bránu. no a naše hra v zadu, ta má pořád trhliny a když se přidá dolova jarní výkon golmanův, který jakoby nechal "kule" doma, tak se není co divit. Běhat více s hráči směrem do zadu a méně s míčem dopředu, zní to trošku paradoxně, ale je to provda, prostě to chce častějc střílet (nejlépe po zemi)a pak případně střelu dorážet....jinak směrem dopředu moc pěkná hra, zvlášť to desetiminutové bago v závěru!hmmm..:-) sory a díky všem za hru! zdraví Moravius za Váš supr výkon máte všichni u mě vždy na stánku štamprlu!