Banzai - football team official website

Kolo - 1  2   3   4   5   6   7   8   9   10   11 Podzim 2013 - 7.J Hanspaulská liga

21:38
Tak k prvnímu zápasu jsme se dostavili v počtu šest - který nám sice zaručoval rovnost sil na hřišti, ale nedával nám možnost střídání - odpočinku. Jinými slovy to bylo po pár minutách dosti znát, že po více jak dvouměsíční absenci tohoto kolektivního míčového sportu nám chybí nejenom kondička, ale i nějaká tá fotbalová technika, která k tomuto sportu neodmyslitelně patří. No nic, míč nás pravda z počátku trošku více zlobil, ale s postupem hry se daly pozorovat jisté změny směrem kupředu. Milým předzápasovým zpestřením byla láhev burčáku (resp.částečně zkvašeného vinného moštu) a plesgačka (placatka) slivovice, které přinesli ze svým moravských zdrojů Pepa a Morávius. To možná rozhodlo celý zápas, ikdyž náš soupeř si také možná před zápasem dal nějakou tu veselou skleněnku či jinou lepší cigaretku, tak nakonec jsme byli my tím štastnějším týmem.:) krátce k vývoji zpasu. V úvodu první půle jsme byli směrem dopředu aktivnější my, ale bez většího herního úspěchu. Míč nás neposlouchal, válzlo téměř vše, zpracování,přihrávka,štělba...a tak jak tomu bývá vedení se ujal soupeř, který zakončil rychlou breakovou kombinaci 3:2 přesnou střelou a ujal se vedení 0:1! Ikdyž jsem se dostali do několika slibných golových příležitostí, poločas skončil po zásluse 0:1 v náš neprospěch. Navíc se v průběhu zápasu si nepřijemně poranil loket náš neunavný Hannes. Ten nás i přes znatelnou bolest nakonec nasměroval tím správným směrem-vyrovnávajícím golem k obratu score. Golovou přihrávku mu naservíroval nositel nejenom výborného moravského burčáku, ale i parádních přihrávek- Pepa. Před vyrovnávajícím golem jsme zvětšili tlak na soupeřovu bránu a hostující golman musel několikrtát v rychlém sledu vytáhnout to nejlepší ze svého brankářského repertoáru a svými dech beroucími zákroky nohou na brankové čáře dlouho držel soupeře v jednogolovém vedení. Nakonec se však musel sklonit před mistrnou hlavičkou na přední tyči, kterou neomylně nasměroval do sítě jak jinak než náš nestárnocí hanspaulkový šutér - Emka! 2:1!!. Golovou přihrávku mu již po druhé v zápase z rohového kopu přesně servíroval Pepa. V zápětí jsem mohli zvýšit na rozdíl dvou golů, ale breakovou příletost jsme spálili. Soupeř v závěru si vytvořil menší tlak a tak i náš golman musel předvést několik důležitých zákroků, jedním z efektních vytáhl tečovanou střelu, která mířila přesně k tyči. V samém závěru jsme přestáli i nebezpečnou standartní situaci na hranici našeho pokutového území a tak jsme dá se říct, že po zásluze brali všechny body za celkové těsné vítězství 2:1! No, a naše chuť na pivo bylo o to ještě větší. Děkuji všem za hru a přeji hlavně Hanesovi brzské uzdravení a tímto ho stanovují nejlepším hráčem zápasu, nejenou pro svou bojovnost! s pozdravem bosý M.