Banzai - football team official website

Kolo -  1   2   3   4   5   6   7   8   9  10  11 Jaro 2012 - 6.G Hanspaulská liga

13:37
Smutný bosákův šestiligový report: Až za příliš krásného-slunného počasí jsme sehráli určitě jeden z nejsmutnějších zápasů, nejen v této samotné smolné sezóně, které se v úvodu vyvíjela velmi slibně, ale v historii Banzaii možná vůbec. Přitom naše počáteční hra tomu vůbec nenasvědčovala. Přesto, že byl soupeř mnohem početnější a naše lavička v úvodu zápasu postrádala jakéhokoliv hráče na střídání, tak naše předvedené hra měla po celou první půli velmi slušnou fotbalovou kvalitu. Soupeř se prakticky během celé první nedostal do vážnější šance a většina jeho střel a šancí končila neúspešně, v zámezí či bezpečně v náručí našeho golmana. Naše hra v první půli klapala velmi dobře, tak jak nám ji naordinoval náš nehrající (momentálně zranění) coach - Pepa, který během hry rozdával spoustu cenných fotbalových rad, které se nám více-méně podařilo naplňovat. Po dvou našich autech skvěle hozených se do slibného zakončení postupně dostali Peetr a Honza od M., bohužel oba vychytal hostující golman, přesto jsme si i nádále vyprácovávali řadu slibných šančí, avšak ani jedna z nich se bohužel neujala, a tak jako blesk s čistého nebe na nás i soupeře zapůsobila štastná branka Hannese. Od našeho agilního utočníka se ve forčekingu odrazila nepřesné rozehrávka soupeře a míč se tak k údivu všech aktérů došoural do soupeře svatyně. 1:0!!!. Soupeř se ještě pokoušel u sudího vyhádat neuznání branky z důvodu blízského postavení našeho skorujícího hráče, naštestí marně. Správně. Soupeř před nepřesnou rozehrávkou vůbec neupozornil zdvižením ruky o blízskosti postavení našeho hrotového utočníka Hanesse. Ikdyž jeho postavení se mohlo jevit z prvu jako hraniční. Branka uznána! V první půli jsme mohli přidat i další branky, avšak bohužel už žádná z našich dalších šancí se nujala. Přesto jsem hráli pěkný kombinační fotbal a náš zkušení stoper a útočník v jedné osobě Emka si povzdechl: "Proč jsme takhle nehráli celou sezónu". Souhlasím! Naše hra byla nejenom kvalitní, ale i disciplinovaná. Hýřili jsme elánem i bojovností. Bohužel ke konci zápasu nám úvodní tempo spolu s úmorným počasím vzalo až příliš mnoho sil, ikdyž ještě v průběhu první půle posílil naše prořídlé řady "dvojnásobně čerstvý hráč" HH (supr hráč, kamarád asoučasně hrdý tatínek!-gratulace!!). První půle končila tedy v náš prospěch 1:0!! Hned v úvodu druhé půle se nám nepodařilo pokrýt soupeřův přes celou délku hřiště nakopnutý míč a před naší brankou se nejlépe zorientoval soupeřův pozdější nejlepší hráč a střelec a nekompromisní dělovkou k tyči srovnal na 1:1!!!. Inkasované brance předcházel nedůrazný přístup našich obránců, kterým se nepodařilo bezpečně odklidit míč do bezpečí. Na tuto branku jsme odpověděli naší zlepšenou hrou v útoku. Zejména trojice fotbalově skvěle vybavených hráčů:Haness, Honza a Peetr neustále zatápěli soupeřovým obránců a vytvořili si celou řadu pěkných golových příležitostí. Nakonec se však ujal dlouhý Hanessův aut, po kterém ranou přímo z voleje nekompromisně trefil náš pohotový střelec Honza. 2:1!!! Pěkná branka. Po druhé brance naše hra výrazně ožila, vypracovali jsme si nejméně trojici jasných brankových příležitostí. Do prázné branky mířil nejenom skvěle hrající Haness a nejméně jedenkrát i Honza od M. či Peetr, avšak bohužel ani jedna z našich pojišťujících se příležitostí se neujala. Škoda! Posledních patnác minut nám došly síly a soupeř toho dokázal znamenitě využít a zápas otočil ve svůj prospěch. Vyrovnávající brance předcházelo nejprvé skvělé zastavení míče na brankové čáře, kde se včas svou robinsonádou objevil do té doby slušně chytající M. Avšak na druhé brance se nepřímo podílel svou nepřesnou rozehrávkou na paty. Soupeř získal rohový kop, při kterém zůstal zcela nepokrytý soupeř dvoubrankový střelec a špičkou nohy srovnal (možná štastnou) střelou podél vyběhnuvího M. 2:2!! Vyrovnávají brance nezabránil ani v obranném zákroku skluzující HH, ani vyběhnuvší M, který tak nenapravil své předchozí zaváhání. Po této brance jsme si ještě naposled vypracovali další dvojici slibných příležitostí, ale bohužel se žádná neujala. A tak si svůj nejneštastnéjší moment celé sezóny vybral do té doby slušně chytají M. Od soupeřové branky se odrazil míč do vzduchu (k nebesům) letící míč, který padal ve svíci přímo dolů zhruba na polovinu hřiště, tam si správně přišel M, co se mu však honilo hlavou ví jen on sám. ?! Mohl hrát míč nohou, hlavou či kolenem do autu, ale nakonec se rozhodl, že pošle míč volejem zpět před branku a to byla bohužel největší blbost, co mohl udělat. Soupeř nepřesnou střelou zachytil založil break a bylo to 2:3!! Omlouvám se! Na další odpor jsme již nenašli přes předchoz bojovné nasezení už sílu. Morávius se sice snažil svou chybu odčinit a ve směsy vzteku,lítosty a provinění zneškodnil nejméně tři jasné brankové příležitosti, ale na výsledku se již nic víc nezměnilo, až na čtvrtý pojišťující branku soupeře, u který byl opět nejlepší hráč soupeře s číslem 6 na zádech. Drobný útočník hrající ve stylu" alla Messi". Vykličkoval celou obranu včetně vyběhnuvšího a faulujícího našeho golmana a neservíroval lahůdku svému spoluhraáči,ten střelou " do prázdné" završil celkové scóre na 2:4 v náš neprospěch. Celkový výsledek zápasu tak působí dosti krutě protože zhruba 40-45minut jsme byli jasně lepší. Žraloci nakonec kousali jen krátce, ale o to víc nás to bolelo! K obratu dopomhl nejenom skvěle hrající hráč soupeře s č. 6 na zádech (drobný slovenský šutér), který zařídil všechny čtyři branky, ale zároveň i příliš kruté slunečné počasí, v kombinaci s naší málo početnou střídačkou a taktéž s M. minelou, která znamenala obrat v zápase náš neprospěch. Už jsme bohužel neměli fyzických ani psychických sil na obrat a tak se slovy naděje umírá poslední se možná tímto reportem se spolu s Vámi loučím s těžce vybojovanou 6. ligou. Mrzí mě to chlapy, ale život (fotbal) je někdy sviňa! Díky všem za hru! Hráli jste fakt dobře! s povzdechem, že jsme tak pěkně nehráli celou sezonu si myslím, a že pokud možná nakonec sestoupíme, tak na podzim vybojujem šestku zpět!!! Herně na to máme!!! Banzai!!! Zdraví a všem hráčům děkujě chybující a všeho litující M Hlavu nahoru! jdeme dál!!!